Последнее обновление: 6 Июнь 2016 в 14:54
Підпишись на RSS
rss Підпишись на RSS, щоб завжди бути в курсі нових подій.

Комментарії

Приєднуйтесь до обговорення
  • ivan: Пропозиція пану голові: открити свою сторінку у фейсбуці бо юридично подкований адмін коментарі фільтрує як...
  • admin: Якщо Ви маєте пропозиції щодо вирішення даного питання, то чекаємо Вас у селищній раді для обговорення...
  • ivan: *На Вашу думку на підставі якого Закону України може діяти селищна рада в питані повернення даного об’єкту в...
  • ivan: http://zakarpattya.net.ua/Zmi/ 106281-Pyvnytsi-u-Serednomu-vy dovbani-shche-v-serednovich...
  • admin: Будівля СКБ є приватною власністю Товариства з обмеженою відповідальністю «Матяш і Матяш». Рішенням першого...
6 Июнь 2016 · Новини

Тест


20 Май 2015 · Новини

Мітки

Мітки записів
14 Сентябрь 2011

Історія

Середнє — селище міського типу, положене на підгір’ї Вулканічних Карпат (Маковиці) між Ужгородом і Мукачевом на ріці Віолла, за адміністративним поділом відноситься до Ужгородського району, Закарпатської області. Розташоване воно за 22 кілометри від обласного центру.

Назва села відповідає розташуванню села відносно двох найкрупніших міст Закарпаття. Багато хто з місцевих жителів і дослідників пов’язує його назву з таким місцезнаходженням. Щоправда дехто резонно звертає увагу, що в назві поселення відображене «середнє» розташування Середнього могло бути не відносно міст, а відносно центру долини в якій розташоване село.

А ще існує давній переказ, що жителі тричі переселялися з місця на місце поки не осіли там де й зараз живуть їх нащадки.

Місцевість, де нині Середнє, була заселена ще в давнину. Під час археологічних досліджень були виявлені предмети доби неоліту (IV тисячоліття до н. е.) та доби бронзи (ІІ тисячоліття до н. е.).

Перша письмова згадка про Середнє, за «Історією міст та сіл Закарпатської області УРСР», відноситься до XIV століття.

Однак Замок у Середньому був побудований тамплієрами (і це єдиний такий замок на території сучасної України) ще в XII столітті. Напівзруйнований, він зберігся до наших часів і поправу вважається однією з головних пам’яток Закарпаття. В 1312 році замком в Середньому на якийсь час заволоділи монахи ордену св. Павла, однак уже менше ніж за десятиліття замком почергово починають володіти різноманітні угорські шляхетські роди.

Завдяки благодатному клімату тут великого розвитку набуло виноградарство. Про це є письмова згадка датована 1417 роком. Кількість населення зростала, адже через Середнє проходив ще й торговий шлях Львів—Ужгород. В 1919 році Середнє, як і все Закарпаття входить до складу Чехословаччини, в 1939 році — до складу Угорщини, а 1944 року — до складу СРСР (УРСР).

Середнє й за СРСР було відоме своїми винами, виробленими на місцевому заводі «Леанка». Так, 1966 року на міжнародній виставці в Софії середнянські вина «Троянда Закарпаття» (найвідоміше й найкоштовніше) та «Рислінг Закарпатський» були удостоєні золотих медалей, вино «Променисте» — срібної. Однак виновиробництво припинилось з початком горбачовської антиалкогольної компанії й переживало не кращі часи на початку 1990-х років. Згодом вдалося відновити безперебійну роботу підприємства, а вже 2005 року з налагодженням постачання всіх необхідних складових «Троянди Закарпаття», з успіхом було відновлено вироблення цього вина.

Середнє має вже 2 туристичні марки:

— руїни Середнянського замку тамплієрів,

— історичні винні підвали.

Середнянська сільська рада Ужгородського району почала свою діяльність із 09 березня 1946 року. Згодом,  30 червня 1971 року сільську раду перейменовано в селищну. Займаючи вигідне географічне розташування, Середнянська селищна рада має широкі можливості соціально-економічного розвитку територій, зокрема, розвитку промислового, сільськогосподарського виробництва та в будівельній галузі. До складу селищної ради входять два населені пункти смт.Середнє та с.Вовкове. На території селищної ради зареєстровано 1302 дворогосподарства (смт.Середнє — 1037 дворів, с.Вовкове — 165 дворів). Проживає  4 474 жителів.  17 листопада 2010 року на посаду голови Середнянської селищної ради обрано Крицкій Емеріиха Титусовича, 1958 р.н., секретарем селищної ради — Чорнак Вікторію Вікторівну, 1984 р.н. Депутатський корпус складається з 30 депутатів.

Для забезпечення нормального функціонування інфраструктури селища, задоволення потреб жителів населених пунктів, селищною радою розроблено основні напрямки роботи ради, депутатського корпусу та виконавчого комітету.

Один із них є питання соціально-економічного розвитку самоврядної території, сприяння створенню нових підприємств, розвиток малого та середнього бізнесу, фермерських та селянських господарств, туристично-рекреаційний комплексу. У структурі промислового виробництва певну часту займає текстильна промисловість та пошиття одягу. Підприємствами основного статистичного кола — ТОВ „Райла Середнє”, ЗАТ фабрика „Середнянка”, ТзОВ „РОСС-Україна”. На підприємствах здебільшого працюють жителі селища та навколишніх сіл, що в свою чергу вирішує питання працевлаштування.

У галузі харчової промисловості та переробки сільськогосподарської продукції працює ДП АПФ „Леанка”. На даний час на підприємстві спостерігається значне зменшення обсягів виробництва.

Економічний розвиток це є розвиток і соціальної сфери, виконання будь-яких соціальних програм не можливе без розвитку економіки. Створення нових підприємств забезпечує зайнятість населення, надходження коштів до бюджету.

Звернення громадян — один із важливих пунктів у роботі селищної ради. Проводиться особистий прийом громадян головою селищної ради, як безпосередньо на селищній раді, так і на виїздних засідання у селі Вовкове. Щороку до селищної ради звертаються близько 600 громадян.

Керівництвом селищної ради велика увага приділяється розвитку спортивно-масового дозвілля молоді Середнянщини. Так у  смт. Середнє є дві футбольні команди, які приймають участь в обласній та районній першості. Селищна рада надає матеріальну та фінансову допомогу районній футбольній команді, а саме: транспортні витрати на поїздки в рамках чемпіонату Ужгородського району з футболу та придбання спортивної форми для юнацького та дорослого складу футбольної команди.

У 2006 році започатковано Свято збору урожаю „Середнянське винобрання”, що проходить на початку вересня,  а також  випуск місцевої газети „Середнянська новинка”, де висвітлюється робота селищної ради, виконавчого комітету, депутатів, державних установ (районної лікарні, загальноосвітньої школи, дитячих навчальних закладів), звіт голови селищної ради про пророблену роботу, діяльність  Дитячої школи мистецтв смт.Середнє, НВХА „Словенка” та Народного хору „Виноградар”.


Cайт Середнянської селищної ради
Вітаємо Вас на офіційному сайті селища Середнє.

Рубрики

Пошук інформації по категориям

Архіви

Пошук інформації по місяцям